Jaką muzykę wybrać na wesele?

Jaką muzykę na wesele wybrać? To problem, który spędza sen z powiek wielu parom. Jak sprawić, aby wszyscy goście bawili się tego wyjątkowego dnia? Na jaki zespół postawić?

Muzyka na wesele – czyli jaka?

Przede wszystkim warto postawić na zespół, który buduje bloki muzyczne, a więc ustala rodzaj i kolejność piosenek zagranych między przerwami. Na jeden blok składa się na ogół 5-8 utworów, które powinny zachęcać do wspólnej zabawy. Pierwszy utwór powinien być wesoły, dwa kolejne szybsze, czwarty żywiołowy. Na koniec puszcza się piosenkę wolną, spokojną. Dobór piosenek tego dnia ma ogromne znaczenie. Impreza na ogół zaczyna się od piosenek eleganckich, niekiedy obcojęzycznych. Między 20 a 1 w nocy gra się piosenki żywiołowe, idealne do tańca. Potem przychodzi czas na popularne przytulańce.

Piosenki na wesele – jak dogodzić gościom?

Piosenki weselne powinny przede wszystkim integrować większość gości. Najlepiej sprawdza się muzyka taneczna. Lepiej zrezygnować z rapu, techno czy ostrego rocka i metalu. Do takiej muzyki bawią się bowiem doskonale ludzie w każdym wieku. Zawsze warto wziąć udział w wybieraniu repertuaru  na wesele. Można wybrać kilka czy kilkanaście piosenek i poprosić zespół o ich przygotowanie na ten szczególny dzień. Oczywiście w tym przypadku trzeba się kierować swoim gustem oraz upodobaniami gości. Jeśli para lubi muzykę innego rodzaju, która niekoniecznie nadaje się do tańca, można ją przemycić, ale w formie zaledwie 2-3 piosenek.

Muzyka idealna do zabawy

Przy muzyce granej na weselu powinni się bawić wszyscy goście. Gusta wprawdzie są różne, ale tego dnia nikt nie powinien czuć się pominięty. To w dużej mierze muzyka decyduje o tym, jak się wspomina dane wesele. Dobry zespół muzyczny jest jednak w stanie zagrać tak, aby dogodzić wszystkim gościom bez względu na wiek i gusta w tym zakresie. Dlatego tego dnia stawia się na muzykę taneczną, nie zapominając oczywiście o różnorodności.

Czego nie grać na weselu?

Jeśli Para Młoda nie lubi danej piosenki czy zespołu powinna to wcześniej zgłosić. Wiele zespołów dzisiaj umieszcza na swojej stronie internetowej repertuar. Daje to od razu pewien wgląd, w to co potrafią zagrać. Poza muzyką to tańca na weselu warto zadbać o muzykę do śpiewania np. podczas siedzenia przy stole. W końcu nie wszyscy lubią i potrafią tańczyć. Nie wszyscy też zawsze są aktywni. Tutaj z pomocą przychodzą zabawne przyśpiewki i toasty, które również cieszą się dużą popularnością. To świetna zabawa w rodzinnym gronie gości weselnych.

Reklamodawca prosi o publikację artykułu wraz z kodem śledzącym Linkhouse
Załącz poniższy skrypt na podstronie z artykułem.

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam