Najczęściej popełniane błędy przez planujące ślub narzeczone

Po zaręczynach rozpoczyna się planowanie przez przyszłą pannę młodą największego wydarzenia w jej życiu.

Wyszukiwane jest idealne miejsce na ślub, tworzona lista gości, szyta sukienka, słowem należy dopilnować wielu szczegółów, bez których nie obejdzie się żadne wesele. Choć nie istnieją ogólnie przyjęte i jedynie obowiązujące zasady co do planowania wesela, można posiłkować się doświadczeniem innych. Aby mieć dobry start w planowaniu całej uroczystości warto wiedzieć, jakich błędów unikać. Błędów, dodajmy, które są najczęściej popełniane przez przyszłe panny młode.

Mediom społecznościowym – dziękujemy

Bywa, że część dziewczyn tuż po oświadczynach zamieszcza na Facebooku, Instagramie, Twitterze i w innych jeszcze mediach społecznościowych szeroką relację z oświadczyn. Koniecznie okraszając ją zdjęciami pierścionka zaręczynowego w różnych konfiguracjach. Jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem tego typu uzewnętrzniania się przed ludźmi, których nie tylko sprawa nie dotyczy, ale szczerze mówiąc – mało lub wcale nie obchodzi. Jeśli koniecznie musicie dzielić się ze światem tą informacją, najpierw nacieszcie się tą chwilą ze swoim narzeczonym i najbliższymi, a dopiero później wspomnijcie o tym w mediach społecznościowych. Wspomnijcie, bo elaboraty na ten temat są niewskazane w dalszym ciągu.

obraczki

Pospieszne przygotowania

Po zaręczynach poświęć kilka chwil na to, by nacieszyć się nowym, narzeczeńskim stanem. Nie musisz rzucać się na magazyny ślubne i wertować ich od rana do wieczora. Może doprowadzić Cię to do znużenia oraz wywołać stres. Podejdź do planowania ze spokojem, przygotuj harmonogram, dzięki czemu przez cały proces planowania ślubu będzie to dla Ciebie czysta przyjemność.

Słowo o budżecie

Większość spraw związanych z planowaniem ślubu jest miła i przyjemna. Wybieranie sukni, obrączek, szukanie fotografa, odpowiedniej oprawy muzycznej czy zaproszeń ślubnych. Niestety, trzeba zmierzyć się też z budżetem. Częstym błędem nie tylko panien młodych, ale i ich narzeczonych jest pomijanie tej kwestii. A przecież zdolności finansowe to jeden z najważniejszych elementów, od którego zależne jest właściwie wszystko. Pamiętać trzeba więc, by przed przystąpieniem do planowania konkretów omówić kwestie finansowe. Dzięki temu unikniecie stresów w przyszłości, wiedząc jaką gotówką dysponujecie na własny ślub.

Brak alternatywnych rozwiązań

Przy planowaniu ślubu koniecznie wziąć trzeba pod uwagę alternatywne opcje. Na wypadek, gdyby okazało się, że musicie zrezygnować z niektórych planów i zastąpić je czymś innym mowa tu chociażby o terminie ślubu, miejscu, etc. Podczas przygotowań ważne jest, by umieć pójść na kompromis – narzeczony nie musi chcieć zaakceptować wszystkich Twoich wyborów. Grunt to znalezienie przysłowiowego złotego środka.

Zosia – Samosia

Planując swój ślub, nie polegaj tylko na sobie, swoim narzeczonym i poradach z sieci. Przyjaciele i członkowie rodziny są chętni do pomocy, a dodatkowe ręce sprawią, że cały proces stanie się mniej stresujący. Ponadto, jeśli znasz pary nowożeńców, mogą oni dać Ci cenne porady i wiedzę na temat planowania ślubu, ponieważ właśnie przez to przebrnęli!

Możesz też skorzystać z porad zawodowego organizatora ślubów. Pamiętaj, że planowanie ślubu ma być dobrą zabawą, a nie stresem przyprawiającym o ból głowy.
 

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam