Samochód do ślubu – klasyczny czy nowoczesny?

Pary planujące ślub i wesele podjąć muszą dziesiątki decyzji. Wybierają datę ślubu, salę weselną i catering, suknię i garnitur, ale też wiele drobnych rzeczy, które tworzą atmosferę wesela: kolor dekoracji i gatunki kwiatów, formę zaproszeń, ozdoby stołów i samochód do ślubu. Zwłaszcza o tym ostatnim elemencie mawia się, że jest wizytówką nowożeńców. Auto na ślub powinno uzupełniać klimat całej uroczystości.

Dopasowanie do charakteru

Możliwości są obecnie niemal nieograniczone. Pod kościół czy urząd stanu cywilnego podjechać można ultranowoczesnym porsche, eleganckim mercedesem, zabytkowym cadillakiem albo bentleyem, motorem, dorożką czy karocą, a nawet… podlecieć w okolicę balonem. Pojazd powinien pasować do charakteru i wesela, i pary młodej.

Decydując się na klasyczny, zabytkowy samochód do ślubu, należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim wnętrza takich pojazdów bywają dosyć ciasne – obszerna suknia z krynoliną może się więc do niego po prostu nie zmieścić. Przed zdecydowaniem się na wynajem warto obejrzeć takie auto na żywo, przy okazji zwracając uwagę na jego stan. Należy też pamiętać, że klasyki nie posiadają klimatyzacji, co latem może okazać się uciążliwe. Z racji wieku bywają też awaryjne.

Często wynajem auta na ślub jest spełnieniem marzeń… pana młodego. Jeśli nowożeńcy decydują się na wypożyczenie sportowego samochodu o mocy na przykład 300 koni mechanicznych, za kierownicą siada najczęściej pan młody.

Pary młode najchętniej jednak wybierają nowoczesne samochody klasy premium, takie jak biały Mercedes W204, BMW serii 5 czy Audi A5. Pasują do klimatu każdego wesela, świetnie się prezentują, są obszerne wewnątrz, komfortowe i dobrze wyposażone.

Wybór odpowiedniej firmy

Z firmą wynajmującą samochód do ślubu powinniśmy podpisać umowę, która zabezpieczy nas na ewentualność awarii czy stłuczki i zapewni pojazd zastępczy. Warto też upewnić się, czy szofer będzie ubrany albo wystylizowany odpowiednio. Samochód najczęściej wypożyczyć można na kilka godzin lub cały dzień. Decydując się na jedną z tych form, należy wziąć pod uwagę odległość między miejscem zawarcia małżeństwa i salą weselną. Jeśli odległość ta jest duża, a trasa ruchliwa, lepiej wybrać wynajem całodniowy – korzystniejszy cenowo.

Na terenie Beskidu Sądeckiego i miejscowości takich jak Nowy Sącz, Stary Sącz, Limanowa, Gorlice, Grybów albo Łososina działa CAB PL Group – firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Zapewnia nie tylko najwyższej klasy samochody, ale i tani wynajem czy wsparcie florystów w zakresie doboru dekoracji.

wedding-1696537_960_720_2

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam