Dekoracje weselne – o czym pamiętać?

Samodzielne przygotowanie ślubu i wesela często jest czynnością bardzo angażującą i wymagającą inwestycji zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jako że zazwyczaj organizujemy tylko jeden swój ślub w życiu, nie wiemy po prostu, ile czasu potrzeba nam na kolejne czynności.Z tego powodu warto opierać się na krótkim, poniższym poradniku, w którym znaleźć można wskazówki odnośnie terminów załatwiania najróżniejszych spraw. Jako że nie brak informacji o tym, kiedy załatwiać jakie dokumenty, tutaj znaleźć można przede wszystkim porady odnośnie samodzielnego tworzenia dekoracji weselnych. Dzięki temu przygotowanie ślubu i uroczystości weselnej stanie się choć trochę prostsze.

slub3Zaproszenia na ślub

To w zasadzie pierwszy etap przygotowań, na którym już wybieramy pierwsze dekoracje ślubne. Dlaczego zaproszenia uznawać za dekoracje? Przede wszystkim dobrze, gdy są w podobnym kolorze jak docelowe dekoracje weselne – wiele osób zatrzymuje sobie zaproszenia na pamiątkę, a potem zabiera z wesela winietki, dlatego dobrze wygląda podobny styl obu elementów. Zaproszenia dobrze jest przygotowywać ok. miesiąc przed ich wysłaniem czy rozdaniem rodzinie, aby mieć czas na poprawki.

slub2Papeteria weselna

Kolejnym elementem dekoracji, zwłaszcza przeznaczonym na wesele, jest papeteria weselna. Tutaj dobrze jest zwrócić uwagę na jej podstawowe elementy, czyli po prostu winietki. W znacznym stopniu ułatwią one rozsadzenie gości i mogą zapobiegać chaosowi na pierwszym etapie wejścia do sali weselnej. W podobnym stylu dobrze jest przygotować również wszelkie inne elementy na stoły, np. menu czy numerki. Te wszystkie elementy zamawiamy, gdy lista gości jest już kompletna – dobrze jest mieć przy tym kilka winietek na zapas.

slub6Coś na pamiątkę dla gości

Jeśli przygotowujemy gościom drobne podziękowania, to muszą one być przemyślane. Niegdyś dawało się po prostu gościńce, jednak goście przyjeżdżający z daleka mogą mieć problem z przewiezieniem ciasta. Z tego powodu dobrze sprawdzają się drobne podarunki, np. pudełeczka z magnesem czy słodkościami. Warto je zamówić na ok. dwa miesiące przed ślubem i w nieco większej ilości. Nie należy zapominać o pamiątce dla pary młodej, np. w formie księgi gości weselnych. Tutaj zamówienie możemy zrobić razem z papeterią albo wówczas, gdy uznamy, że znamy styl i kolory weselne, a także datę uroczystości.

slub4Dodatkowe dekoracje weselne

Co zalicza się do tego grona? Przede wszystkim rozmaite figurki na tort, jeśli zależy nam na czymś indywidualnym, jak również ozdoby na salę, np. w formie pudełeczek ze słodkościami dla najmłodszych. Dobrze jest również dogadać się z zespołem prowadzącym imprezę w zakresie rekwizytów na oczepiny – czasem samemu trzeba przygotować dodatkowe przedmioty. To wystarczy zrobić na miesiąc przed weselem.

poduszka-na-obraczki2Coś na obrączki

W niektórych kościołach czy urzędach nadal panują restrykcje i obrączki podawane są na tacach. Warto jednak walczyć o swoje – w końcu ślub ma być jeden w życiu, przynajmniej w teorii – i obrączki podać na czymś innym. Świetnie sprawdzą się poduszki na obrączki, np. niesione przez ubrane na biało dzieci czy podawane z obrączkami przez świadków.

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam