Bezalkoholowe wesele

alkohol-634697-mW naszym kraju to nadal rzadkość, aby bez alkoholu bawić się całą noc, a jednak takie wesela też się zdarzają.Powody bywają bardzo różne, czasami chodzi o problem alkoholowy, z którym borykał się pan młody lub panna młoda, innym razem chodzi o trudną przeszłość, gdy jedno z narzeczonych wychowywało się w rodzinie z problemem alkoholowym. Czasami przemawiają za tym względy religijne, a para chce w ten sposób podziękować Bogu za to, że było im dane spotkać się i pobrać.

A jak na takie wesela reagują goście? Niestety najczęściej niezbyt pochlebnie. Ludzie lubią bawić się przy alkoholu, dlatego pomysł na bezalkoholowe wesele wydaje im się dziwny. Niekiedy ukradkiem kupują sobie trunki w barze, tak, aby chociaż odrobinę rozluźnić się, inny natomiast już z góry odmawiają udziału w takiej uroczystości.

Bez wątpienia wesela bezalkoholowe nadal budzą spore emocje, bo przecież nie chodzi o to, aby upić się do upadłego na czyimś weselu, a z kulturą wysączyć kieliszek szampana i wino do obiadu. Wino na weselu popierał przecież sam Jezus Chrystus.

Plusem wesela bez alkoholu jest zdecydowanie niższy koszt organizacyjny, a także rzecz jasna pobudka na drugi dzień bez kaca, ale czy te argumenty przekonają nieprzekonanych – nie sądzę.

Ciekawe artykuły, poradniki weselne pod tym linkiem.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam