Gesty i słowa potrafią ranić szczególnie w gorączce przedślubnej

Przed weselem młodzi przeżywają ogromny stres, któremu towarzyszą krzyki, czasami wyzwiska, pierwsze łzy i krótkie rozstania. Nie musi tak być, bo ten cenny czas ukazuje samą prawdę, prawdziwe reakcje na stres i strach, dlatego warto być wyrozumiałym dla ukochanej osoby, bo samo „kocham cię” może tu nie wystarczyć.

To właśnie w stresujących sytuacjach wychodzi wszystko to, co zwykle skrzętnie ukrywamy, bo nie da się udawać i przed ukochanym i przed samym sobą, że wszystko jest w porządku, gdy tak nie jest. Uśmiech znika z twarzy w sytuacjach, w których trzeba podjąć ważne decyzje, a te w czasie przygotowań przedślubnych zwykle związane są z wydatkami, dlatego zgodne decyzje trzeba sobie wypracować, a nie wykłócać się. Kompromisy i jeszcze raz kompromisy.

Guests Throwing Confetti Over Bride And GroomRozmowa na każdym etapie przygotowań to podstawa, gdyż nie warto narzucać nikomu swojego zdania, bo to rodzi problemy i może później zostać wypomniane przy pierwszej, lepszej okazji. Czasami trzeba ustąpić i warto to robić, bo taki gest pokoju działa cuda, nie dość, że powoduje, że ukochana osoba staje się szczęśliwa i schodzi z niej cały stres, to jeszcze przy nadarzającej się okazji odwdzięczy się tym samym nam. Nic w tym dziwnego, bo jak powiedział pewien mądry człowiek wieki temu „małżeństwo to sztuka kompromisu” . Ktoś, kto stale chce stawiać na swoim chyba jeszcze nie pojął, co to znaczy prawdziwie kochać, dbać o kogoś, troszczyć się i przyjaźnić się z kimś, a życie szybko zweryfikuje tego typu postępowanie. Zwykle przecież jest tak, że po okresie głębokiego zakochania pozostają wypracowane relacje, przyjaźń, troska o dobro drugiego człowieka i właśnie szukanie tego wszystkiego, co łączy, a nie dzieli. To najwspanialsze, co może przydarzyć się drugiemu człowiekowi – zestarzeć się z kimś, kogo się kocha miłością mądrą i kogo się zwyczajnie i po ludzku lubi.

Ciekawe artykuły poradnikowe dostępne są pod tym linkiem.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam