Nerwy przed ślubem pojawiają się praktycznie u wszystkich.

Kochamy swojego wybranka/swoją wybrankę i jednocześnie boimy się przyszłości, i to dlatego w dużej mierze przeżywamy duży stres przed ślubem. Czasami potrafi on trwać nawet kilka miesięcy, innym razem tylko kilka dni – stres daje w kość narzeczonym.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym od dziecka wpaja się zasady miłości i wierności po grób, bez rozwodów nawet wówczas, gdy są ku temu powody. Bardzo mało mówi się o tym, że małżeństwie mogą przydarzyć się ogromne kłopoty czy to związane ze zdradą, czy też z alkoholizmem. Oprócz tego narzeczeni zbyt mało czasu poświęcają na ustalenia związane z takimi tematami, jak ilość planowanego potomstwa, zarabianie pieniędzy, wychowywanie dzieci, wiara w rodzinie, itd. Efektem czego w szybkim czasie pojawiają się problemy, których młodzi nie potrafią rozwiązać. Rozwód wydaje się jedynym wyjściem z sytuacji.

Długotrwały stres powoduje, że zaczynamy wyglądać i czuć się źle. Traci na tym cera oraz sylwetka i zamiast wyglądać coraz lepiej zaczynamy tyć i przypominać nastolatka z burzą hormonów. Wypryski, zmęczona cera od źle przespanych nocy, a do tego podjadanie słodyczy po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się szczęśliwym. Nie tak powinno być.

Grunt to znaleźć sposób na stres i to najlepiej sposób związany z aktywnością fizyczną, dzięki czemu będziemy mieli zapewniony i odpoczynek psychiczny od spraw codziennych i rozwiązany problem nabierania niechcianych kilogramów. Do tego należy jeszcze pozostawić sporo czasu na rozmowy o tym, co może się w związku zdarzyć, bo nie ma nic trudnego w tym, aby trwać przy kimś, gdy jest nam dobrze, gorzej, gdy pojawiają się kłopoty. Wtedy pojawia się prawdziwa szkoła życia.

Na niechciane wypryski możemy przecież zaradzić chociażby z pomocą lekarza medycyny estetycznej czy dermatologa, ale na problemy natury emocjonalnej będziemy musieli znaleźć własne rozwiązanie, nikt za nas nie przeżyje życia.

M-S-M

 

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam