Nie można mieć wszystkiego – kompromisy mile widziane.

Czy typowe księżniczki mają w życiu lepiej czy raczej gorzej? A mężczyzna lepszy z wykształceniem technicznym, czy może humanista o romantycznym usposobieniu?

Łącząc się w pary raczej nie myślimy o tym, jak ważne jest to, jakie wykształcenie ma nasza partnerka czy partner, nie myślimy zbyt wiele również tym, czy ma usposobienie łagodne, dość choleryczne czy może flegmatyczne. Szkoda, że nie zastanawiamy się nad takimi sprawami, bo po największych uniesieniach miłosnych przychodzi ostudzenie uczuć, tym większe im gorzej dobraliśmy się pod względem charakteru oraz wykształcenia.

Nawet, jeśli początkowo podoba nam się nieco „spowolnione” usposobienie mężczyzny, z którym się umawiamy szybko może okazać się, że jest to dla nas dość denerwujące, przez co kłótnia goni kłótnię. Dorosłych ludzi raczej zmienić się nie da, dlatego tak ważne jest poznanie swoich cech już w początkowej fazie związku. Oczywiście nie jest to łatwe, bo czasami celowo maskujemy swoje cechy charakteru zwykle te złe, ale trzeba próbować dostrzec to, co gołym okiem trudne do obejrzenia. Zbyt romantyczne podejście Beer or booksdo życia, to także może być kłopot, bo, gdy mężczyzna skupi się na tym, aby codziennie obsypywać ukochaną kwiatami i podtykać pod nos czekoladki być może za mało czasu poświęci na zarabianie czy dopracowywanie szczegółów w mieszkaniu czy domu, a przecież to także jest bardzo ważne. A może mężczyzna woli bardziej wieczorne piwko niż spędzić czas w kinie, teatrze lub przy dobrej książce? To samo tyczy się oczywiście kobiet, bo przecież i one nie są wolne od wad. Te z szalonym usposobieniem, zawsze gotowe do imprezowania i „lekkiego” wydawania pieniędzy mogą również obowiązki domowe traktować z taką lekkością. Bałagan w domu, debet na koncie…, czy tego chcemy od przyszłej żony?  Czasami warto sprawdzić, jak nasza wybranka funkcjonuje w zaciszu domowego ogniska zanim wręczymy jej pierścionek zaręczynowy.

Oczywiście nie można wszystkich, tak jednoznacznie generalizować…, bo przecież każdy jest inny, ale im więcej czasu poświecimy na poznanie swoich wad i zalet, tym mniejsze będziemy mieli do siebie pretensje, gdy przyjdzie szara rzeczywistość z różnymi kłopotami.  

Ciekawe porady dla przyszłych małżonków znajdą Państwo pod tym linkiem.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam