Ukrywane problemy przed ślubem – ukrywane namiętności po ślubie.

1414425_valentine_seriesMiłość może przydarzyć się wszystkim i wszędzie, bez względu na uzależnienie na przykład od narkotyków, alkoholu, czy hazardu i bez względu na to, czy jesteśmy w zgodzie z prawem czy też właśnie odbywamy karę w więzieniu.

Problem zwykle leży w tym, że nie potrafimy przyznać się do swoich słabości czy przewinień, a krygujemy się na kogoś, kto jest bez skazy. Tchórzostwo powoduje, że zatajamy przed ukochanym/ukochaną ważne sprawy, które być może doprowadziłyby do rozpadu związku już na jego wstępie. Czasami też uważamy, że wcale nie mamy problemu, bo co to za problem, gdy sięgamy po marihuanę raz czy dwa razy w tygodniu i to dopiero wieczorem, gdy jesteśmy już sami w domu. A problem jest i to ogromny. Podobnie wygląda sprawa z osobami nadużywającymi alkohol, gdzie przez wiele miesięcy zupełnie nie zauważamy, że nasz partner/partnerka nadużywa. Efektem czego jest sytuacja, że dopiero po ślubie, po wspólnym zamieszkaniu odkrywamy smutną prawdę. Załamanie następuje szybko, bo oszustwo czasami bardziej boli niż zdrada – rozpad związku jest nagły i ostateczny.

Nie tylko tego typu uzależnienia przyczyniają się do rozwodów, ale także takie, które wiążą się z seksualnością (uzależnienie od porno, seksoholizm) oraz wszelkiego typu choroby psychiczne, o których praktycznie nigdy nie informujemy drugiej strony. Problemem jest również nadmierna kontrola finansowa drugiej osoby, zazdrość czy brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za drugą osobę.

Jak zatem poznać, że partner ma jakiś większy problem przed którym usilnie chce nas trzymać na dystans?

Pomimo olbrzymiej miłości warto popatrzeć na ukochaną/ukochanego czujnym okiem, a więc poobserwować to, czy ma przekrwione oczy, czy palce u rąk są wciąż nabrzmiałe, co jest oznaką złego krążenia także u osób spożywających większe ilości alkoholu. Możemy też zaobserwować drżenie rąk. Warto również dążyć do spotkań o najróżniejszych godzinach, tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo poznania prawdziwych nawyków życiowych danej osoby. Wskaźnikiem mogą być również ciągłe problemy finansowe mimo posiadanej pracy, a także wiele zaskakujących, niewiarygodnych wręcz sytuacji, które przydarzają się naszej partnerce/partnerowi typu kradzież portfela, zgubiona któraś już torebka czy zgubiony kolejny telefon, dalej „niby” nieuczciwi znajomi, którzy nie oddają pożyczonych pieniędzy, a za które przecież powinniśmy zapłacić rachunki (w gruncie rzeczy nie ma i nie było żadnych znajomych i pożyczek, tylko przepite czy utracone w grach pieniądze).

Wiele jesteśmy w stanie zaobserwować nawet w początkowej fazie związku, dlatego warto pokusić się o to, aby nie być ślepym na pewnego rodzaju sygnały. Profilaktycznie zadawać dużo pytań i oczekiwać odpowiedzi, a nie wykrętów. Warto uspokoić swoje nerwy rozmową zamiast po ślubie szukać adwokata…

M-S-M

Ciekawe porady małżeńskie dostępne pod tym linkiem.

 

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam