Gdzie zamieszkać po ślubie?

boy trying to get some attention from his girlfriendSielanka weselna szybko się kończy i trzeba poważnie pomyśleć o tym, gdzie zamieszkać. I tu pojawia się problem, bo na własne mieszkanie mało kogo stać, a kątem u teściowej nikt już nie chce mieszkać. Co wtedy?

Młodzi nie mają zbyt dużego wyboru, bo albo pozostaną pod dachem u rodziców żony bądź męża, bądź też spróbują wynająć coś na wolnym rynku. Na pobranie kredytu na własne mieszkanie nie wszyscy mogą sobie pozwolić, bo i nieliczni mają wystarczające dochody na to, aby uzbierać na wkład własny. Jak młodzi rozwiązują ten problem?

Wyjazd za granicę minimum na rok.
To powszechnie stosowane wyjście z tak trudnej sytuacji. Młodzi razem wyjeżdżają do Anglii bądź do Niemiec by zarobić przynajmniej na wkład własny do banku. Przy czym trzeba pamiętać o tym, że tuż po powrocie do kraju należy szybko rozpocząć szukanie pracy na rynku lokalnym, bo sam wkład własny nie wystarcza, potrzebna jest też zdolność kredytowa wynikająca ze stałej umowy o pracę na czas nieokreślony.

Mieszkanie kątem u rodziców minimum przez 3 lata.
Ta opcja mimo, że mniej opłacalna, to jednak bezpieczniejsza, gdyż młodzi krok po kroku budują swoją zdolność kredytową w banku i jednocześnie odkładając minimum 1000 zł miesięcznie na konto. Po trzech latach uzbierane pieniądze stanowią bazową kwotę wkładu własnego na małe mieszkanie. ( Im większe miasto tym większy koszt zakupu mieszkania, a przez to i większy wymagany wkład własny).

Te opcje są obecnie najczęściej wybierane.

Najgorzej wychodzą ci wszyscy, którzy tuż po ślubie decydują się na wynajem mieszkania i na odkładanie pieniędzy na konto. Zwykle szybko okazuje się, że koszt wynajmu jest spory, a w kieszeniach nie pozostaje zbyt wiele, aby odkładać na własne mieszkanie. Wynajem mieszkania to zawsze strata dla najemcy, a zysk dla właściciela lokalu.

Przynajmniej wynajmując salę na wesele nie musimy się martwić o zbędne koszty. A jeśli ktoś myśli o rabacie już teraz powinien przejść na tą stronę.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam