Co zamiast kwiatów na wesele?

Wybierasz się na wesele i zastanawiasz się nad tym, co kupić parze młodej zamiast kwiatów? Coraz częściej w zaproszeniach na wesele młodzi dopisują właśnie taką prośbę o nieprzynoszenie kwiatów. Jeśli nie kwiaty to co?

Czy musimy przestrzegać takich dopisków na zaproszeniu? Czy będzie to źle odebrane, jeśli jednak ktoś przyniesie kwiaty na wesele?

Wybierając się na ślub warto zrobić wszystko, co sprawi przyjemność młodym, bo właśnie takie zachowanie będzie dobrze odebrane. Z drugiej strony młodzi nie powinni się obrażać, gdy starsza osoba wręczy im kwiaty.

 Starsze pokolenie przyzwyczajone jest do tradycji, a ta wyraźnie mówi, że panna młoda w dniu ślubu powinna dostać bukiet pięknych kwiatów, które miały zapewniać szczęście.

Co zamiast kwiatów? Oto najczęściej wybierane opcje:
– dobre wino,
– książka,
– maskotka,
– kupon lotka,
– słodycze,
– płyta z muzyką, bądź filmem,
– kupony na zakupy w drogeriach.

Przyniesione podarunki młodzi często przekazują na cele dobroczynne, do domów dziecka, na fundacje, czasami do schronisk dla zwierząt.

Czy ta nowa „moda” utrzyma się? Trudno powiedzieć, jedno jest jednak pewne, ma ona tylu zwolenników, co przeciwników.

Więcej o zwyczajach i tradycjach:

Oczepiny tradycja czy zbędny przymus?

Wierszyki weselne zamiast kwiatów

M-S-M  

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam