Negocjuj ceny za wynajem sali i usługi dodatkowe

Fotolia_9930089_XSMłodzi często nie wiedzą, że mogą, a nawet, że powinni negocjować ceny za wynajem sali, cenę za talerzyk, czas trwania wesela czy opłaty za korkowe. Restauratorzy oczywiście nie ułatwiają tego procesu, ale nie oznacza to, że nie są elastyczni.

Narzeczeni zwykle nie mają świadomości albo śmiałości negocjować przy załatwianiu sali, zespołu czy fotografa, a to błąd, bo ceny są na tyle wysokie, że zejście z nich nawet o drobną kwotę nie będzie dla wykonawców wielkim problemem. Natomiast dla pary oszczędność przy załatwianiu rabatów w końcowym rozrachunku może być spora.

Co najczęściej podlega negocjacji?

– opłata za talerzyk
– wykonanie dekoracji
– opłata za korkowe
– opłata za zespół muzyczny i fotografa.

Czasami usługodawcy są na tyle zatwardziali, że zamiast nawet najmniejszego rabatu wolą dodać na przykład kilka dodatkowych ujęć zdjęć, dodatkową porcję mięsa czy dodatkową godzinę zabawy na sali. Co wtedy? Wszystko zależy od tego, czy zadowoli nas taki stan rzeczy, jeśli nie – uparcie domagajmy się rabatu. Zwykle usługodawcy ulegają namową, bo nie chcą wyjść na upartych i nieżyczliwych dla narzeczonych. W dobie internetu zbyt szybko rozchodzą się negatywne komentarze.

Negocjujmy zatem ceny także dokonując rezerwacji poprzez Internet na przykład w serwisie SaleNaWesela.pl

M-S-M

 

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam