Ślub w altanie

wasp-1336942-mLato rządzi się swoimi prawami, dlatego przygotowując się do wesela właśnie tą porą roku warto pokusić się o lekką ekstrawagancję, choć czy jest to ekstrawagancja w czystej postaci – chyba nie.

Mowa o weselach w ogrodach, bądź w altanach hotelowych, które można wynająć zamiast zamkniętych sal weselnych. Przygotowując się do takiego wesela warto znać plusy i minusy organizacyjne.

W upale ciężko jest wysiedzieć na sali weselnej, tańczyć i pić alkohol, tym bardziej, gdy nie ma klimatyzacji, dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie przyjęcia w ogrodzie, w altanie. Dlaczego warto pomyśleć o altanie? Przed wszystkim dlatego, że powinno być jakieś zadaszenie na wypadek deszczu, a poza tym piękna altana będzie stanowiła wspaniałe tło dla zdjęć. Przewiewne czy nawet zacienione miejsce będzie najlepszym rozwiązaniem na czas uporczywych upałów. A jakie są ewentualne minusy?

Organizując przyjęcie pod chmurką trzeba pamiętać, że możemy mieć problem z owadami. Muchy mogą pchać się do potraw podobnie, jak osy. Równie denerwujące mogą być komary wieczorową porą. Z tymi ostatnimi można sobie jednak poradzić kupując specjalne pochodnie odstraszające komary oraz różne repelenty do rozpryskiwania. Niestety ukąszenia os czy nawet komarów mogą wywoływać uczulenie u niektórych osób i warto mieć pod ręką wapno w postaci musujących tabletek. Niekiedy konieczna jest wizyta w szpitalu.

Kłopotliwie może zrobić się także wówczas, gdy zacznie padać deszcz czy przyjdzie burza, wówczas dobrze jest przenieść wesele do domu lub do hotelu, jeśli korzystamy z altany hotelowej. Pamiętajmy również o tym, że wesela w ogrodach mało mają wspólnego z tańcem… Na trawie trudno o zachowanie równowagi, dlatego warto zastosować specjalne, rozkładane podłogi z drewna, gdzie zespół będzie mógł rozstawić sprzęt, a goście będą mogli tańczyć.  

Dla dzieci warto przygotować zabawy na trawie, a dla dorosłych ławeczki do posiedzenia w plenerze.   

Organizując wesele w altanie warto pokusić się o porady specjalistów z hoteli posiadających te specjalne namioty – tu polecane domy weselne. Koszt będzie tańszy, a atrakcja nietuzinkowa.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam