Ślub siostry, jak pomóc?

Rodzeństwo także bardzo przeżywa fakt, że już za moment jedno z nich wyfrunie z gniazdka, dlatego wspólne przygotowania do wesela mogą być wspaniałą okazją nie tylko do tego, aby pomóc w organizacji uroczystości, ale także we wspólnym kontemplowaniu chwil z ukochaną siostrą bądź bratem.

Thinking woman looking upSzczególnie zżyte rodziny muszą uporać się z faktem, że członek ich „stadka” już niedługo zmieni stan cywilny, a często i miejsce zamieszkania. Takie symboliczne pożegnanie musi mieć swoje miejsce i czas, a w wielu przypadkach stres towarzyszący jest tak duży, że pogodzenie się z sytuacją zajmuje znacznie więcej niż tydzień czy miesiąc.

Z psychologicznego punktu widzenia ten stan należy „przegadać”, wypłakać i zaakceptować. Przecież nie tylko matka czy ojciec cierpi, gdy ukochana córka wychodzi za mąż, ale również rodzeństwo i ona sama. Czasami ból panny młodej jest tak duży, że skutecznie niszczy radość z tej dobrej nowiny, jaką jest budowanie nowej rodziny z ukochaną osobą. Panna młoda musi być otoczona opieką i troską najbliższych w tym czasie i warto, aby ktoś podpowiedział jej, że wszystko będzie dobrze, że kiedyś rodzice także podjęli taką decyzję o wspólnym życiu, a nie oznaczało to zerwania więzi z dziadkami, że życie można sobie tak komponować, jak tylko się chce. To ważne, aby wsparcie płynęło od jak największej liczby osób.

Pomoc przy wyborze sukni ślubnej, przy zakupie biżuterii czy doborze fryzury nie zastąpi kilku spokojnych chwil przy kawie i uspokojenie skołatanych nerwów przyszłej mężatki – zadbajmy o to, aby między zakupami znalazł się czas na odpoczynek. Zorganizujmy krótki, relaksujący wyjazd na przykład do Spa na babskie pogaduchy, sprawmy, aby ukochana siostra poczuła się dobrze. (Polecane hotele Spa.)

Rodzeństwo zazwyczaj pomaga także w dniu ślubu czy to przed kościołem czy też już na sali. Zadań do realizacji nie brakuje i trzeba przyznać, że ten dzień jest wyjątkowo stresujący także dla rodzeństwa młodych, a nie tylko dla nowożeńców. Ważne, aby ułożyć sobie w głowie dobry plan całego wesela i realizować go krok po kroku.

Czy w Polsce świadkowie mają jakieś obowiązki?

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam