Wieczny kawaler czy wieczny głupiec?

show-time-3-732707-mCzy trzydziestoletni mężczyzna powinien się w ogóle jeszcze żenić? Czy to jeszcze mężczyzna, czy już egoista w czystej postaci? Miejsce maminsynka jest przecież u mamy.

W dzisiejszych czasach mężczyźni odkładają decyzję o ślubie w nieskończoność. Najpierw chcą się wyszaleć, wyszumieć, a dopiero potem zakładać rodzinę. Czy to ma jakichś sens?

W Polsce dość długo utrzymywała się tendencja dość szybkiego wstępowania w związek małżeński, natomiast z biegiem lat i u nas zaczęło się pojawiać ogrom wiecznych kawalerów, którym nie w głowie ślub.looking-into-the-future-1171403-m

Niektórzy mówią, że zmieniły się czasy, że życie toczy się wokół innych wartości niż kiedyś, dlatego mężczyznom nie spieszno do żeniaczki i do bawienia dzieci. Natomiast rodzi się pytanie, czy małżeństwo w późnym wieku to gwarancja szczęścia? Wszystko wskazuje na to, że nie.

Współczesny mężczyzna nauczył się żyć już tylko dla siebie, dobrze mu w związkach otwartych i wcale nie ma ochoty na branie odpowiedzialności za życie innych osób. Tu także pojawia się podział na tych mężczyzn, którzy wiernie tkwią przy rodzicach, na domowym wikcie i opierunku i na tych, którzy żyją samodzielnie i raczej samotnie. Ci pierwsi mogą mieć wielki problem z założeniem rodziny i przejęciem wszelkich obowiązków za swoje życie na siebie. Ci drudzy natomiast mogą zwyczajnie nie chcieć małżeństwa, bo i po co.

Jednym słowem mężczyzn gotowych na małżeństwo jest coraz mniej, a przyrost naturalny maleje…

Jak to zwykle bywa kij ma dwa końce, bo jeśli mężczyźni nie będą zakładać rodzin, to i nie będą rodziły się dzieci, a jeśli nie będzie dzieci, to nasza starość rysuje się raczej w czarnych barwach. Bez młodego pokolenia nie damy sobie rady i tak wieczny kawaler pozostanie samdespairloneliness-1022427-m, bez jakiejkolwiek pomocy.

M-S-M

Sprawdź koszty ślubne. Pomyśl o swojej przyszłości.

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam