Film wideo ze ślubu

thumb_174705filmreelseriesNiezwykle istotna pamiątka z wesela szczególnie w latach 80 i na początku 90, potem stopniowo zaczęto rezygnować z wideofilmowania. Obecnie powraca moda na filmy ze ślubu, jednak są to już zupełnie inne filmy od tych montowanych 15 – 20 lat temu.

W tym temacie zmieniło się praktycznie wszystko, już nie „nakręca” się monotonnego spożywania posiłków przy stole, całej mszy świętej czy możliwości tanecznych całej rodziny – obecnie precyzyjnie ustala się zakres przygotowania wideo dla młodych i jest to bardzo dobre, gdyż dzisiejsze filmy ślubne, to prawdziwe dzieła sztuki.

1072211_honeymoonOperator kamery musi mieć talent i „nosa” do nagrywania ciekawych momentów, bo złe kadrowanie, czy źle dobrane światło może popsuć najpiękniejsze ujęcie. A młodzi powinni zaproponować to, jaki ma być charakter ich filmu, czyli na przykład: czy mają być ujęcia w plenerze, czy w zabytkowej zabudowie, czy chcą relacje z przygotowań w domach przed ślubem oraz, jakie elementy mają zostać uwzględnione podczas mszy świętej i na samym już weselu. Piękne sale nie są tu bez znaczenia, bo dodatkowo nadają specyficznego charakteru temu wyjątkowemu wydarzeniu. A gdzie ich szukać? O tym pod tym linkiem.

Obecnie filmy ślubne trwają maksymalnie 4o minut, chociaż oczywiście wszystko zależy od budżetu i marzeń państwa młodych. Są także krótsze np. 30 minutowe i dodatkowo podzielone na kilka odsłon, np. dom panny młodej i pana młodego, przysięga w kościele, pierwszy taniec, zabawa i życzenia od gości. Każdy z takich modułów nie powinien trwać dłużej niż 5 minut, dodatkowo może się kończyć podziękowaniem państwa młodych. Tak przygotowane moduły można dowolnie odtwarzać i wysyłać rodzinie już po zakończonej imprezie, bo przecież znacznie lepiej ogląda się 5 – 10 minutową relację z wesela niż nudne godzinne wesela.

Film z wesela to wspaniała pamiątka, ale bardzo ważne jest to, kto ją dla nas wykona. Zanim wybierzemy odpowiednią osobę do tego zadania dokładnie sprawdźmy zakres jej kompetencji i doświadczenie.

A czy państwo młodzi powinni zapewniać noclegi dla swoich gości? O tym w artykule „Noclegi dla gości weselnych„.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam