Taki wstyd – ślub w ciąży!

Jak wiele dziewczyn szczególnie z terenów wiejskich czuje ogromną presję, by szybko wziąć ślub ze względu na „brzuch” ? Ale, czy to jeszcze kogoś dziwi w dzisiejszych czasach, że panna młoda jest w ciąży?

Niby już to nikogo nie razi i nie dziwi, a  mimo to młode dziewczyny nadal uważają, że lepiej iść do ślubu jeszcze przed porodem. Czy to faktycznie dobry pomysł? O czym powinna pamiętać przyszła mężatka decydując się na ślub w ciąży?

Oprócz kwestii typowo psychologicznych, warto zastanowić się również nad tymi fizjologicznymi, ale zanim o nich zatrzymajmy się na chwilę przy psychologicznych powod800px-Herrsching_-_Little_Castle_04ach tej najważniejszej w życiu decyzji.

Panna z dzieckiem – już samo to stwierdzenie powoduje, że przed oczami mamy same czarne scenariusze – bieda, zła opinia wśród ludzi, trudne życie „bękarta”. Dlatego rodzice dziewczyny dość często naciskają na nią, aby oszczędziła sobie tych wszystkich przykrości i wzięła ślub, zanim ludzie zaczną coś podejrzewać i „gadać”. Niestety to rozwiązanie dość często okazuje się fiaskiem, gdyż ślub bez miłości powoduje, że młodzi małżonkowie nie dbają o wspólne relacje i dość szybko dochodzą do wniosku, że nie ma po co dalej wspólnie żyć – tworzyć fikcyjną rodzinę. Wskaźnik rozwodów w pierwszych latach po ślubie jest ogromny, dlatego przed ostateczną decyzją o weselu warto dokładnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Niekiedy lepiej samodzielnie wychowywać dziecko niż trwać w koszmarnym związku. Trzeba pamiętać także o tym, że w Polsce ślub kościelny można wziąć tylko raz, dlatego warto zostawić ten przywilej dla osoby, którą się naprawdę pokocha.

Nie zawsze przedwczesna ciążą jest efektem bezmyślnego zachowania młodych ludzi, dlatego dla takich osób ślub nie będzie żadnym przymusem, a dopełnieniem związku. Takie osoby powinny jedynie dokładnie przygotować się do wesela i ślubu w oparciu o wskazówki lekarza dbającego o dobro matki w ciąży. Ślub w ciąży jest przecież możliwy – a w zależności od danego trymestru ciąży trochę inaczej trzeba się do niego przygotować – o czym mogą Państwo przeczytać pod wskazanym linkiem.

A, gdy mądra decyzja już zapadnie można będzie się cieszyć z przygotowań do wesela, nawet wówczas, gdy wesele zaplanujemy zimą.

Foto: wikipedia.org (Nino Barbieri)

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam