Najważniejszy dzień w życiu i same problemy.

Ogromne przeżycia towarzyszące w dniu ślubu należą zazwyczaj już do tych przyjemnych, jednak zanim dojdzie do tej uroczystej chwili musi minąć wiele dni z ogromną dawką stresu. Stres wywołują także napięte relacje rodzinne szczególnie między rozwiedzionymi rodzicami, którzy mają pojawić się na naszym ślubie. Co zrobić, aby podczas uroczystości obyło się bez kłótni?

Dla nas sprawa jest oczywista, kochamy rodziców i chcemy, aby zaszczycili nas swoją obecnością na ślubie, jednak czasami bywa tak, że zwaśnieni rodzice nie mają zamiaru wspólnie uczestniczyć w uroczystości, zaczynają się szantaże, kłótnie. To bardzo przykry temat, tym bardziej, że od najbliższych chcemy wsparcia i zrozumienia i wcale nie mamy ochoty na dokonywanie wyboru między ukochanymi ludźmi. To właśnie musimy uzmysłowić naszym rodzicom – ONI w tym dniu mają być dla nas, a nie MY dla nich.

Musimy porozmawiać z rodzicami na ten temat, tyle możemy zrobić – tyle i tylko tyle, bo cała reszta zależeć już będzie od nich samych. Wręczając zaproszenia na ślub stanowczo powiedźmy, że nie życzymy sobie żadnych przykrych sytuacji i oczekujemy, że zaszczycą nas nie tylko swoją obecnością, ale także będą czynnie uczestniczyć w zdjęciach i „zabawianiu” gości.

Decyzja o tym, czy rodzice przyjdą na wesele będzie zależeć oczywiście tylko od nich samych i jeśli zdarzy się tak, że nie przyjdzie jedno z rodziców, to trzeba będzie taką decyzję uszanować. Zabawa musi trwać mimo wszystko i nie pozwólmy na to, że coś nam zakłóci uroczystość.

Pamiętajmy, że na weselach zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje i to znacznie gorsze niż ta, że rodzic nie przyjdzie na ślub swojego dziecka. Niestety bywa też tak, że na weselu ktoś umrze, zachoruje, bądź przed samym weselem będziemy w stanie żałoby z powodu śmierci bliskiej osoby – to znacznie smutniejsze okoliczności niż bunt matki czy ojca względem naszej uroczystości.

Więcej ciekawych porad znajduje się na www.salenawesela.pl

M-S-M   

FOTO: www.sxc.hu

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam