Noclegi dla gości weselnych

Żadne wesele nie może się odbyć bez gości, zapraszamy więc i tych mieszkających blisko nas i tych z najdalszych zakątków Polski, a także i ze świata. Kto zatem powinien pomyśleć o noclegach dla gości?

To zawsze po stronie młodej pary znajduje się zapewnienie biesiadnikom noclegów po uroczystości, dlatego już w momencie wysyłania zaproszeń powinno się ustalać nie tylko listę osób, które przybędą na przyjęcie, ale także oddzielną listę osób, które skorzystają z noclegów.

Wiadomą sprawą są oczywiście dodatkowe koszty za noclegi, które trzeba mieć na uwadze dokonując rezerwacji noclegów dla gości i w tym przypadku warto korzystać z takich obiektów, które oprócz sali weselnej oferują noclegi w promocyjnej cenie. Takie obiekty znajdziemy w serwisie www.salenawesela.pl. Koszt noclegów w hotelu, w którym organizujemy przyjęcie nie powinien przekraczać 50% ceny normalnej, dlatego już w momencie rezerwacji pytajmy o ostateczny rozrachunek finansowy.

Za noclegi dla gości powinni zapłacić młodzi małżonkowie, bo to oni zapraszali na swój ślub, a gościna zobowiązuje. Kiedyś ten temat nie był nawet rozważany, gdyż jasne było dla wszystkich, iż zapewnienie miejsca na odpoczynek po weselu leży po stronie narzeczonych. W dzisiejszych czasach ludzie zaczynają stawiać na oszczędzanie kosztem gości, dlatego muszą sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszyscy zaakceptują takie praktyki.

Rachunek reguluje się już po poprawinach, czasami możliwa jest zwłoka do tygodnia czasu.

Coraz częściej jednak młodzi pomijają temat opłaty za noclegi ograniczając się tylko do pomocy w wybraniu pensjonatu czy hotelu i ewentualnie w rezerwacji miejsc na wybrany termin. Takie postępowanie jest źle odbierane i młodzi muszą zdawać sobie z tego sprawę. Wiele osób już po otrzymaniu zaproszenia odmówi nam przyjścia na wesele, inni natomiast zaszczycą nas swoją obecnością, ale pomniejszą wartość koperty o stosowną kwotę, którą przeznaczą na noclegi. Jeszcze inni zwyczajnie odwdzięczą się nam tą samą zasadą zapraszając na swój własny ślub – nie zapewnią nam noclegów.

W dobrym tonie jest zabezpieczenie noclegów dla gości i poinformowanie ich o tym już podczas zapraszania. Takie zachowanie jest akceptowane i doceniane.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam