Święta Wielkanocne a wesele

Przed nami najważniejsze święto kościelne dla praktykujących katolików nie dziwi więc fakt, że wiele młodych par decyduje się na ślub właśnie w tym czasie. Czy jest to dobry pomysł pod względem organizacyjnym? Co przemawia na korzyść, a co powoduje, że rezygnujemy z tego pomysłu?

Święta Wielkanocne, to czas Zmartwychwstania Chrystusa, a więc najważniejszy moment w życiu kościoła i w kalendarzu liturgicznym. Po wielkim smutku nastaje czas radości, nadziei i nowego życia, dlatego narzeczeni dość często myślą o tym dniu w sposób szczególny, pragną, aby zmartwychwstanie było symbolem nie tylko zwycięstwa dobra nad złem, ale także ich własnym symbolem szczęścia i niekończącej się miłości.

Ten piękny czas służy przecież głębszej zadumie nad swoim życiem, nad przyszłością i nad wiarą, dlatego księża wyrażają zgodę na śluby właśnie w tym czasie. Formalnie zatem jest to możliwe, a zatem jeśli mamy takie życzenie kapłan udzieli nam ślubu właśnie w tym czasie.

Ślub w Wielkanoc  rządzi się trochę innymi prawami niż ta sama ceremonia realizowana w innym czasie, dlatego powinniśmy zapoznać się z plusami i minusami płynącymi z naszej decyzji. Właśnie te wszystkie informacje zebrane zostały w artykule Ślub w Wielkanoc do którego wszystkich odsyłamy.

M-S-M

  

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam