Jak zamaskować tatuaż przed ślubem?

Coraz częściej do gabinetów kosmetycznych przychodzą młode kobiety właśnie z takim pytaniem. Jak pozbyć się niechcianego tatuażu?

Cóż, moda na tatuaże u pań pojawiła się także w Polsce, dlatego nie dziwi fakt, że kobiety stały się szczęśliwymi mniej lub bardziej posiadaczkami tych stałych grafik. Posiadanie tatuażu, mimo, że dostarcza sporo radości, to jednak razi w połączeniu z białą suknią ślubną, dlatego panie chcą ukryć chociaż na jedną noc tatuaż na ramieniu, plecach, czy nodze. Czy jest to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że tak.

Laserowe usuwanie tatuażu bądź chirurgiczne usuwanie tatuażu. W tym drugim przypadku mowa jest tylko o bardzo małych grafikach, czyli takich, których wielkość nie przekracza 2 cm. Po wycięciu trzeba niestety liczyć się z blizną – tego nie unikniemy. Natomiast laserowe usuwanie tatuażu dotyczy najróżniejszych grafik, także tych kolorowych. Warto pamiętać, że decydując się na laser musimy zarezerwować sporo czasu, najlepiej pół roku, po pierwsze dlatego, że najczęściej potrzebne są aż 4 do 6 zabiegów,a po drugie, dlatego, że zabiegi te wykonuje się w odstępach 4 tygodniowych. A po wszystkim skóra powinna jeszcze dodatkowo „odpocząć” zanim nabierze ładnego odcienia. Trzeba pamiętać także o tym, że laser może zostawić w niewielkim stopniu barwnik pod skórą, ale będzie to raczej znikomy procent z całego tatuażu. Laserowe usuwanie jest dość drogie, od 400 zł za jedną sesję.

Makijaż. Wiele profesjonalnych gabinetów kosmetycznych ma już w ofercie maskowanie tatuażu na wesele. Takie „krycie” podkładami trwa jednak bardzo długo, dlatego przyszła panna młoda powinna zarezerwować od 2 – 4 godzin na pokrywanie tatuażu. Wszystko zależy od wielkości i umiejscowienia. Ważne, aby makijażystka zrobiła maskowanie kosmetykami odpornymi na wodę.

Kryształki bądź cyrkonie. Tego typu maskowanie także możemy zamówić w salonie kosmetycznym. Naklejane na ciało skutecznie pokryją wzór każdego tatuażu, a przy okazji będą się pięknie błyszczeć, zdobiąc plecy czy ramię panny młodej.

Inne porady dla panny młodej znajdą Państwo pod tym linkiem

M-S-M
Grafika: www.sxc.hu

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam