Konsultant ślubny – czy jest potrzebny?

Pewnie jest, skoro coraz więcej osób zakłada własną działalność organizacji profesjonalnych ślubów. Lepszym pytaniem będzie to, komu potrzebny jest konsultant ślubny?


Konsultant ślubny
z pewnością potrzebny jest osobom bardzo zapracowanym, które absolutnie nie mogą pozwolić sobie na „marnowanie” czasu przy załatwianiu sali weselnej, menu oraz innych ważnych detali ślubnych.  Nie oznacza to wcale, że narzeczeni całkowicie odetną się od przygotowań ślubnych, bo tak się nie da. Młodych już na samym początku czeka długa rozmowa z konsultantem ślubnym, podczas której zostaną ustalone wszelkie szczegóły uroczystości, potem jeszcze kilka krótkich spotkań podsumowujących bieżące działania. Podczas pierwszej rozmowy ustalany jest także budżet weselny.

Konsultant ślubny przyda się także tym, którzy o przygotowaniu ślubu nie mają zielonego pojęcia i bojąc się organizacyjnej katastrofy stawiają na profesjonalnych konsultantów.

W czym pomoże konsultant ślubny?

Odpowiedź jest prosta – we wszystkim! Dosłownie we wszystkim. Od wynajęcia sali weselnej, poprzez ustalenie menu, załatwienie fryzjera i krawcowej aż po dekoracje ślubne i wszelką dokumentację.   

Jak wybrać dobrego konsultanta ślubnego?

Warto sprawdzić opinie na dostępnych formach internetowych, dodatkowo poprośmy o portfolio już przygotowanych i przeprowadzonych wesel. Niektórzy zwracają uwagę na to, czy dany konsultant jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, do którego przyjmowani są członkowie według ściśle określonych norm i zasad.

Jak widać zawód konsultanta jest potrzebny i bardzo przydatny.

 M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam