Ślub w ciąży

Tak było, jest i będzie. Ślub z brzuszkiem to nic dziwnego i ze spokojem można się do niego odpowiednio przygotować.


Odpowiednio, czyli jak? Ważne, abyś przemyślała kwestię związaną z terminem ślubu, dlatego w pierwszej kolejności idź do lekarza, który powie, czy nie ma przeciwwskazań do wysiłku fizycznego w twoim przypadku w pierwszym trymestrze. Pierwszy trymestr to podobno najlepszy czas na wesele powody, oto one. Na początku ciąży brzuszek jest na tyle mały, ze spokojnie wybierzesz suknię, o której marzyłaś. W pierwszych miesiącach ciąży nie musisz także tak często biegać do toalety, dlatego bez problemu wysiedzisz mszę świętą w kościele. Dla wielu młodych kobiet ważne jest także to, aby ukryć ciążę przed rodziną, dlatego pierwszy trymestr jest najlepszy na ślub. Ukryjesz ciążę i utniesz zbędne komentarze w tym temacie.

Ślub w drugim trymestrze. Jak mówią specjaliści samopoczucie przyszłej mamy jest znacznie stabilniejsze w tym czasie, a ryzyko poronień spada. Wiele kobiet nie odczuwa żadnych dolegliwości, dlatego decydują się na ślub właśnie wtedy. Minusy ślubu w drugim trymetrze to przede wszystkim te związane z widocznym brzuszkiem. Nie ukryjesz już tego faktu przed rodziną.

W trzecim trymestrze na pannę młodą czeka wiele niedogodności. Przede wszystkim złe samopoczucie, które występuje w następstwie bólu kręgosłupa i nóg. W tym okresie ciąży już raczej nie zaszalejesz na własnym weselu. Twoja ciąża będzie bardzo widoczna, a sukienka może dodatkowo cię poszerzyć. Zmęczenie i niezadowolenie skutecznie mogą popsuć waszą imprezę weselną, a przecież nie o to chodzi.
Niekiedy lepiej przenieść ślub na termin po porodzie i razem z chrzcinami wyprawić wspaniałą uroczystość, a niżeli męczyć się na własnym ślubie.

M-S-M

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam